Žena Aktuálně - Móda pro normální ženu

Po porodu neměla co nosit a založila značku. Teď umí obléknout ženu jakéhokoliv tvaru. Česká designérka Mikela da Luka se rozhodla zaměřit se na módu v době, když po porodu nemohla najít nic vhodného na sebe v běžných řetězcích. Zakládá si na tom, že vytváří módu pro běžné smrtelnice, nikoli pro modelky s dokonalou postavou. O tom všem je článek v Žena Aktuálně.


 

Mikela da Luka, i když na první pohled může název evokovat italskou módu, ve skutečnosti zvolila název své značky podle slovenského říkadla. Zakladatelka Mikela, původně grafická návrhářka, se během mateřské dovolené rozhodla zaměřit na módní design, hledajíc spojení mezi elegancí a pohodlím. Její módní vizí jsou jednoduchost, minimalismus a univerzální styl, který oslovuje širokou škálu žen. Inspirací pro exkluzivní geometrické potisky se stala právě její zkušenost s grafickým designem.

Kreativita, kterou uplatnila během mateřské dovolené, vedla k vzniku značky Mikela da Luka, jež se postupně stala synonymem pro unikátní módní styl.


Značka se zaměřuje na ženy různých věkových kategorií a tvarů - v Mikele se budete cítit pohodlně i elegantně. Přestože pandemie covidu představovala výzvu, značka Mikela da Luka přežila paradoxně díky rouškám, díky jejichž šití bylo na výplaty.

Práce s různými variantami šatů a potisků umožňuje značce vytvářet každý model jako originál. Důraz na individualitu a jedinečnost se promítá i ve výběru materiálů a techniky výroby. Mikela da Luka tak nejenom ženy obléká, ale zejména podporuje jejich sebevědomí a vlastní styl.

 

Článek Móda pro normální ženu vyšel na Žena Aktuálně v březnu 2024.

 

  Moda pro normální ženu - Mikela da Luka